+420 235 301 321
   +420 720 948 813
  • Čeština11
  • Polština243
  • Serbština352
  • Ukrainština905
  • Slovak

Současnost

Současnost

Naše společnost již více než 19 let dodává zemědělcům v České republice kvalitní technologie pro sušení, čištění a skladování nejen zrnin, ale i dalších komodit. Dobře víme, jak je posklizňová úprava pro farmáře důležitá. Díky ní mohou zvýšit hodnotu vypěstovaných produktů a následně je prodat s vyšším ziskem. Proto se specializujeme na prodej takových technologií, které jsou šetrné k zrnu, ale zároveň velmi spolehlivé a výkonné.

Naše firma Vám nejen dokáže postavit novou posklizňovou linku „na klíč“, ale poradí si také s rekonstrukcí stávající linky. Připraví návrh řešení, projekčně jej zpracuje, zajistí dodávky technologie na místo, strojní montáže celé technologie, elektromontáže, ASŘ a zajistí uvedení linky do provozu. Vždy provádíme také zaškolení obsluhy a spouštíme zkušební provoz. Samozřejmostí je zajišťování záručního a pozáručního servisu.

Při navrhování posklizňových linek a skladů na obilí vycházíme z bohatých zkušeností našich specialistů. Strojní technologii do posklizňových linek osazujeme po dohodě se zákazníkem. Většinou se v klíčových strojích opíráme o špičkovou zahraniční technologii a v běžném příslušenství linek o technologii tuzemskou.

Kvalitní výběr výrobců a dlouhodobá spolupráce s nimi nám umožňuje pohotovou realizaci jak kusových dodávek strojů, tak investičních celků. Umožňuje to také dodávky technologie upravené na naše poměry. Dlouhodobé trvalé vztahy s našimi partnery mají zásadní vliv také na servis a údržbu dodaných zařízení. Při montážních pracích a realizacích akcí se jako inženýrská firma opíráme o partnerské montážní a servisní firmy, s nimiž zakázku řešíme.

Společnost Pawlica s. r. o. si uvědomuje, že pro zákazníky je důležitý záruční i pozáruční servis. Proto neustále rozšiřuje tým servisních pracovníků a servisních služeb. Servis sušáren zajišťují jak zaměstnanci společnosti, tak smluvní pracovníci, rozmístění po území ČR tak, aby bylo možné provést servisní zásah co nejrychleji. Zkraje roku 2016 vzniklo ve společnosti samostatné servisní oddělení disponující zkušenými a řádně proškolenými techniky. Co se týče dodávky náhradních dílů, v Ruzyni byla pořízena skladová patrová hala, se skladovací plochou přes 1000 m2. S jednotlivými výrobci zařízení má společnost Pawlica s. r. o. dohodnut systém expresní dodávky náhradních dílů, kdy pokud je díl objednán do 16:00 h, je obvykle dodán během následujících 24 hodin. Do budoucna má ale firma v plánu zahájit vlastní výrobu některých dílů, zejména těch nejvíce opotřebitelných, aby byla schopna zákazníkům nabídnout výhodnější ceny.

Z výzkumu a vývoje jsme se však úplně neztratili. V současné době spolupracujeme na projektech s Mendelovou univerzitou v Brně a Výzkumným ústavem zemědělské techniky v Praze-Ruzyni. Podporujeme ekologické zdroje a jsme členem Českého sdružení pro biomasu CZ BIOM a nově také členem Asociace výrobců zemědělské a lesnické techniky www.zetis.cz

Hlavní kancelář společnosti PAWLICA s.r.o. se nachází na Drnovské ulici v Praze 6-Ruzyni. Zde bylo před několika lety vybudováno nové sídlo. V roce 2016 se sídlo firmy rozrostlo o sklad náhradních dílů o velikosti 1000 m2. Výrazná aktivita firmy ve východních Čechách a v Polabí si vyžádala otevření nové pobočky v Opočně, v areálu firmy AT Com s.r.o., která před lety rozšířila řady našich servisních a montážních středisek v ČR.

                

Během uplynulých devatenácti let "vyrostlo" pod rukama projektových manažerů a projektantů vyškolených Ing. Rudolfem Pawlicou, CSc., přes 300 sušáren a byla uskladněna úroda v objemu 900 000 tun obilovin a dalších komodit  v ocelových pozinkovaných silech.