+420 235 301 321
   +420 720 948 813
PAWLICA E-SHOP
  • Čeština797
  • Slovak

Bonitační třídičky zrn BoMill

Bonitační třídičky zrn BoMill - nově v nabídce!

Společnost Pawlica s. r. o. se stala zástupcem firmy BoMill na českém trhu. Od počátku letošního roku tak nabízí bonitační třídičky, které rozlišují zrna podle jejich kvality. Technologie třídění zrn podle kvality patentovaná firmou BoMill umožňuje analyzovat a identifikovat každé jádro v dávce zrna a roztřídit jádra do frakcí s certifikovanou kvalitou (dle obsahu bílkovin, sklovitosti a odstranit zrna ovlivněná patogeny rodu Fusarium). Rychlost je plně kompatibilní s potřebami průmyslové manipulace se zrnem.

Bonitační třídička zrn TriQ

V nabídce firmy Pawlica s. r. o. jsou dva modely třídiček. Prvním je model TriQ je vhodný pro třídění ve velkém měřítku. Tato třídička je vyrobena z vysoce kvalitních standardních komponentů s dobře dokumentovanou historií. Koncepce modulární konstrukce je zárukou vysoké spolehlivosti, snadné instalace i nepřetržitého provozu v průmyslovém prostředí. TriQ je ideální například pro mlýny, sladovny a sila, které chtějí plně využít potenciálu svého zrna.

Zařízení se vyznačuje třídicí kapacitou 3 až 30 metrických tun zrna za hodinu.

Grafické uživatelské rozhraní umožňuje řídit třídění z jakéhokoliv zařízení, na kterém je nainstalován prohlížeč, tj. z počítače, tabletu nebo i chytrého telefonu. Díky uživatelsky přívětivému designu je školení intuitivní a časově nenáročné.

bonitační třídička zrn TriQ

Bonitační třídička zrn IQ

Druhá novinka, model IQ je laboratorní stroj schopný analyzovat každé zrno pomocí NIT technologie a roztřídit ho podle chemického složení. Kapacita bonitační třídičky zrn IQ je 1000 zrn/min. Tvrdá pšenice, pšenice a ječmen jsou standardní plodiny a každá plodina má svůj speciální oddělovací disk.

Bonitační třídičku zrna IQ mohou používat šlechtitelé ke sledování specifických rysů, jako je tvrdost, obsah proteinů, škrobu atd. Taktéž bývá používána pro získání vyšší kvality osiva odstraněním porušených nebo napadených zrn tak, aby byla zajištěna dobrá a zdravá šarže osiva pro účely množení nebo oficiálních testů. Bonitační třídička zrna IQ je ideální pro výzkumné nebo vývojové laboratoře do mlýnů nebo sladoven, kde může snadno a v malém měřítku ověřit možnosti provádění třídění ve velkém měřítku s použitím technologie TriQ.


Více informací v produktech TriQ a IQ, nebo na stránkách výrobce BoMill.